Uživatel nepřihlášen
GAMES21c.
RSS kanál blogu
Píše: Alex6565 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GAMES21c.

Metro: Last Light, tam dole pod Moskvou

Čtvrtek 30.5.2013 15:35 - Autor: Alex6565
To se mi líbí

Metro: Last Light, tam dole pod MoskvouV poslední době na mě padla jakási psací únava a mám problém sesmolit i úplně maličkaté články. S posledním dílem Herní historie se trápím už druhý týden, ale všechno se změnilo poté, co jsem si zahrál Metro: Last Light. Recenzi na tuhle hru jsem si nemohl dovolit nenapsat, sice to není první recenze tady na  Zingu, ale doufám, že se mi povede hru vystihnout co nejlépe a utvrdit ty co ještě váhají, že tato pecka opravdu stojí za to.


Další výprava do temnoty

Během nášupu prvních recenzí na mnou velmi očekávanou hru mívám takový velmi zvláštní pocit, na jednu stranu se nehorázně těším a na druhou stranu se bojím, jak to vlastně dopadne. Zatímco u Bioshocku se moje obavy vytratili už během prvních recenzí tak u Metra tomu bylo naopak. Hodnocení kolem 7, v nejlepších případech 8 a dokonce i nějaká ta 6 mi pořádně zamotali hlavu. No ted jsem ale rád že jsem dal na svůj herní instinkt a recenzemi jsem se v tomhle případě neřídil. Nejvíce mne pobavilo , že na mnohých stránkách jsou vyzdvihovány chyby této hry a jsou dávány do souvislostí s CoD. Tedy že hry jsou si velmi podobné, ale většina webů uznává, že Metro: LL je kvalitnější kousek. O to více jsem se smál, když jsem se podíval na hodnocení CoD, většina těchto webů co shazují Metro, dala nejhoršímu ze všech dílů CoD série – MW3 hodnocení 9. Nezlobte se na mě páni redaktoři, ale jste nehorázní idioti. Tímto nenarážím na recenzi na Zingu, ta je velmi dobře napsaná a o hře vám toho prozradí mnoho. Ale pánové z tiscali.games.cz by se měli jít zahrabat společně s “redaktory“ eurogameru.

Ale zpět ke hře první co musím o hře říci, že je to střílečka, klasická střílečka plná koridorů, naskriptovaných akcí a nevždy chytrých nepřátel. Mnohým z vás se při těchto slovech vybavují hrozné braky které v tomto žánru vyšli v posledních dvou letech, v tom případě vás můžu uklidnit, že toto je to poslední co má nové Metro společné se všemi novými MoH,CoD nebo BF. Velkým tahákem celého titulu je skvělý příběh, který se pokusím co nejlépe nastínit a zároveň z něj prozradit co nejméně. Opět se vracíme k mladíkovi Arťomovi, z nezkušeného a vystrašeného chlapce se stal udatný hraničář a tady začíná jeho příběh. Do D6 přichází Chán, který vás informuje o údajném posledním přeživším temném. Temní byli největší hrozba pro celé Metro, než je Arťom v Metru 2033 zničil. Tady začíná vaše výprava,  s cílem dostat posledního černého a zabránit tak případným problémům, ale nic nejde podle plánu a Arťom je brzy zajat a uvězněn ve Čtvrté Říši. Jak postupujeme celou hrou, dozvídáme se o hrozbě, která je mnohem větší než nějaký poslední černý a tou je Rudá Trasa. Soudruzi mají hrůzný, tajný plán jak ovládnout celé metro.

Příběh je velice poutavý a stále má své tempo, které se ještě více stupňuje ve strašidelných lokalitách, kterých není málo. Navíc četné zvraty, vám mnohdy otevřou ústa, některé z nich jsou sice prvoplánové a trošku očekávané, ale najdou se momenty, a těch je většina, které vám vyrazí dech. Právě to že tvůrci se mohli soustředit čistě na signleplayer je v příběhu tisíckráte podtrženo. Pokud nerozumíte některým pojmům v popisu příběhu, doporučuji vám si přečíst knižní sérii Metro, která patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četl. Rozhodně se o postapokalypitcké Moskvě dozvíte více než ze hry. Když jsem u těch knih, ve hře se také vyskytuje velmi zajímavý Easter Egg v podobě plakátů, které upozorňují na příchod nové knihy ze série Metro, já se tedy nemůžu dočkat.

Život nahoře má mnoho podob

Samotný středobod všech her, hratelnost, je prvek který dodává Metru ten správný říz, ale je podmíňen jednou důležitou volbou. Pokud chcete zažít postapokalyptickou Moskvu tak jak se patří a hru si neskutečně užívat, zvolte si největší obtížnost, hra je potom poctivá, odmění vás neskutečným zážitkem a potom si ještě vyzkoušejte Hraničářský mod. Za poslední dva roky jsem nic tak těžkého nehrál, ale na rozdíl od jiných her zde není pocit frustrace, je to výzva, kterou chcete překonat. Nebudu vám mazat med kolem huby, Metro: Last Light je koridorová střílečka, kde máte jen jednu cestu kupředu a několik odboček pro prozkoumání. Zkoumat okolí se vyplatí, najdete velké množství zajímavých věcí, které vám hru zpříjemní. Navíc se dostanete do několika zajímavých lokací, do hnízda pavouků, nebo do mauzolea, takže buďte správnými dobrodruhy a zkoumejte své okolí, vždyť ta hra je k tomu jako stvořená.

Atmosféra hry je ponurá, veselých okamžiků je v takovém světě poskrovnu, ale přesto se zde najde několik momentů, které vám vykouzlí úsměv na rtech. Moc se mi líbili detaily s jakými si tvůrci pohráli. Možnost jako je zapnout si rádio, zabrnkat na kytaru nebo klavír, není nic, co by vyšvihlo hru mezi elitu, ale určitě potěší. Stejně jako možnost volby, občas se vám naskytne možnost rozhodnout se, jestli necháte někoho na živu nebo ho odpravíte do Moskevské říše mrtvých, dopad na hru je ale minimální, což je trošku škoda.

Velmi se líbil způsob, jakými se tvůrci snažili donutit hráče k stealth postupu a kradmému plížení přes lokace, metro není o naběhnutí do místnosti a následném vystřílení všeho co se pohne. Tma a stíny přímo vybízí k schovávání se a tichému zabíjení jednoho nepřítele po druhém. Sice se mi velmi často stávalo, že mi to nevyšlo, protože AI nepřátel není úplně bezchybná a pokud neměníte svůj úkryt tak vás po druhém nebo třetím headshotu najdou, pokud se netrefíte tak vás najdou hned. Stejně tak příliš dobře nepůsobí, když v pološeru stojíte dva metry vedle nepřítele a on si vás není schopný všimnout. Moc rozumu nepobrali ani monstra, ale zde se to dá omluvit, přece jen snad nečekáte, že se na vás smečka hladových bestií bude vymýšlet nějakou taktiku. Právě tato jejich přímočarost, kdy jste obsypání třemi, čtyřmi protivníky, kteří se dají obtížně zabít dělá hru tak úžasnou. Navíc potěší i možnost se bojí vyhnout, stačí zabít hlídače celé smečky a máte pokoj. Hra je komplexní a tak si musíte dávat pozor na každém kroku, nepřibližovat se příliš vodě, v ní čekají opravdu strašné bestie. Na souši se musíte mít na pozoru před okřídlenými mutanty, kteří útočí bez varování, ale pár zásahů je zažene.


I mistr tesař se někdy utne

Bohužel, hra není ve všem dokonalá a nejvíce mě štvaly neviditelné zdi v lokacích, které vám prostě nedovolí jít dál, i když cesta je více než jednoduchá a za normálních podmínek byste se tam bezpečně dostali. Takovýchto situací jsem ve hře zažíval až moc, stejně jako různých zavřených dveřích, vždyť přece není takový problém je vyrazit. Ale to bych chtěl po vývojářích už asi nemožné, bohatě by mi stačilo, kdyby ve hře nebyly ty zatracené neviditelné zdi, které mi častokrát zkazili jinak nádherný herní zážitek.

Jak jsem již psal průzkum okolí se skutečně vyplácí, kromě filtrů, které potřebujete jak na povrchu, tak v zamořených oblastech metra, můžete najít různé typy munice, granáty, vrhací nože, nebo peníze. Pokud se na povrchu budete dlouho pohybovat bez masky, nebo vám dojdou filtry, znamená to vaši smrt. Ta není okamžitá, ale velmi rychlá ano. V tomto případě se vám velmi hodí vaše hodinky, které odpočítávají čas, dokdy bude filtr ještě dobrý a kdy ho musíte vyměnit. Však také vaši souputníci vám budou na hodinky téměř skládat chorály, až tak dobré jsou. Co se týče munice a samotného obchodování, jsou zde dva druhy munice. Jedna klasická, tedy ke střelbě. Ta se dělí zvlášť na náboje pro útočné pušky, brokovnice, ostřelovací pušky, revolvery a další. Pak jsou zde speciální náboje, které slouží jako měna.

Během chvilek odpočinku na různých stanicích si tak budete moci koupit další náboje, granáty nebo vyměnit vaše zbraně. Za všechno se pochopitelně platí. K dispozici jsou různá vylepšení pro zbraně. Jedná se o různá mířidla, optiku, laserové zaměřovače, tlumiče, rozšířené zásobníky a další. Zkrátka každý si svou zbraň upraví k obrazu svému. Je jasné, že s plně vybavenou zbraní se hraje lépe než s nějakým kouskem bez jakéhokoliv vylepšení, který najdete kdesi v bažinách. Za své peníze si také můžete koupit služby, které se do hratelnosti nijak nepromítnou, jedná se například o alkohol nebo striptýz.

Hra mnoha tváří

Na stanicích sice máte volný pohyb, ale stále se jedná pouze o trochu rozvětvený koridor s různými obchody. Velice zajímavé je poslouchat místní obyvatele, ti jsou, jako živí, řeší svoje problémy a příběhy, které si vykládají vás občas tak učarují, že se zastavíte a budete jen poslouchat. Velká škoda je, že takových stanic není ve hře příliš mnoho, mělo by jich být kolem sedmi možná osmi. Za zmínku určitě stojí i Moskva nahoře nad metrem, ta je naprosto úžasná. Tvůrci se rozhodli nám dát od každého kousek a tak se podíváme do rozlehlých bažin, města duchů nebo temného lesa. Všude panuje smrt a máte se tak co ohánět, abyste uhájili i ten svůj nicotný život. Navíc časté skřeky a další zvuky vás dokáží vyděsit. Vše je zabaleno do překrásného grafického kabátku. Metro: Last Light se mi líbí mnohem více než Crysis 3 a hratelnostně je úplně jinde. Celková doba kampaně je kolem 12-15 hodin, to záleží, jak moc dobří jste, na jaké obtížnosti hrajete a jak moc rádi budete prozkoumávat metro.

Tvůrci se navíc rozhodli zpestřit hratelnost dalšími prvky, projedete se tak například na drezíně a to ne jak po vzoru CoD, že usednete za mohutný kulomet a postřílíte všechno kolem sebe. Vy budete drezínu řídit a sami si budete určovat, kde zastavíte, kterou oblast kolejí prozkoumáte po svých a tato volnost se mi moc líbila. Obrovskou poklonu také skláním za hudební podkres, který je fantastický. Hlavně písnička u titulků se mi vryla do paměti. Celkově po zvukové stránce patří Metro mezi to nejlepší.

Metro: Last Light je skvělý počin, který má množství chyb, které ale obsahují všechny moderní FPS. Navíc obsahuje skvělý příběh, hratelnost je špičková a atmosféra celého metra a postapokalyptické Moskvy vás nenechá chladnými. A pokud si zvolíte těžší obtížnost, ruský dabing a nebudete od toho očekávat zážitek jako v GTA, budete ohromeni jakou práci si chlapci z 4A Games dali s různými detaily. Navíc propojenost s knižní sérii a spolupráce se samotným Dmitriem Glukhovskym je také znát, v Metru se potkáte s různými postavami z knižní série. Metro za to prostě stojí

Metro: Last Light na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Metro: Last Light
» Více o hře
Líbí se mi
  • Příběh
  • Atmosféra
  • Moskva
  • Grafika
  • Herní Doba
  • Množství Detailů
Vadí mi
  • Neviditelné zdi
  • Slabší AI
  • Občas krátkost misí
Verdikt: Metro: Last Light přináší vzrušující atmosféru a hratelnost a pokud mu odpustíte jeho slabší stránky, stane se vaší srdcovkou. Po Bioshocku druhá nejlepší FPS tohoto roku.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Metro: Last Light na PC, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Metro: Last Light Screenshot ze hry Metro: Last Light Screenshot ze hry Metro: Last Light Screenshot ze hry Metro: Last Light Screenshot ze hry Metro: Last Light Screenshot ze hry Metro: Last Light Screenshot ze hry Metro: Last Light Screenshot ze hry Metro: Last Light
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Metro: Last Light, tam dole pod Moskvou
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Mr.Triboni    SamFisher: Rozhodně koupím. Minule jsem si koupil knížku Dead space mučedník a od té doby, kdy jsem to dočetl, se mi série Dead space velice líbí. I nějak se rozhoduji kupovat knížky, podle kterých se dělaly hry nebo filmy. Tak je tedy pravda, že knihy jsou stále dobré :-DMr.Tribonimrtriboni6895    16.6.2013 16:32 Mr.Triboni

SamFisher: Rozhodně koupím. Minule jsem si koupil knížku Dead space mučedník a od té doby, kdy jsem to dočetl, se mi série Dead space velice líbí. I nějak se rozhoduji kupovat knížky, podle kterých se dělaly hry nebo filmy. Tak je tedy pravda, že knihy jsou stále dobré :-D

SamFisher   1x   Mr. Triboni : jj knížky si 100% kup, je to fakt dobré čtení, pohltí tě to sejně jako hra :-) já už jen čekám na knihu Metro 2035 :-)SamFishersamfisher16017    16.6.2013 09:09 SamFisher

Mr. Triboni : jj knížky si 100% kup, je to fakt dobré čtení, pohltí tě to sejně jako hra :-) já už jen čekám na knihu Metro 2035 :-)

Alex6565   1x   Mr. Triboni: Děkuju za pochvalu :) A knížky si určitě pořid, pro mě je to nejlepší co jsem kdy četl. Společně se Zaklínače :) fakt nádheraAlex6565alex656510787    16.6.2013 00:55 Alex6565

Mr. Triboni: Děkuju za pochvalu :) A knížky si určitě pořid, pro mě je to nejlepší co jsem kdy četl. Společně se Zaklínače :) fakt nádhera

Mr.Triboni   1x   Dohrál jsem Metro 2033 a hned poté jsem zkusil Metro Last Light. Normálně mně spadla čelist jakou inovací ta hra prošla a byl jsem velice spokojený. Dokonce si chci koupit knížku díky těm hrám.
Recenze se mi velice líbila :thumbup:
Mr.Tribonimrtriboni6895
    15.6.2013 23:49
Mr.Triboni

Dohrál jsem Metro 2033 a hned poté jsem zkusil Metro Last Light. Normálně mně spadla čelist jakou inovací ta hra prošla a byl jsem velice spokojený. Dokonce si chci koupit knížku díky těm hrám.
Recenze se mi velice líbila :thumbup:

Alex6565    Přesně tak, to by bylo zvrhlé :D Jak lituji všech kdo nemají PS3Alex6565alex656510787    2.6.2013 20:41 Alex6565

Přesně tak, to by bylo zvrhlé :D Jak lituji všech kdo nemají PS3

M!tj@88    Alex6565: Tak netěšit se na TLoU by byl hřích a ten si nemůžu dovolit :-DM!tj@88mtj8816585    2.6.2013 19:55 M!tj@88

Alex6565: Tak netěšit se na TLoU by byl hřích a ten si nemůžu dovolit :-D

Alex6565    Mtj: mám úplně stejný názor na TLoU se moc těším
limp: děkuju :)
Alex6565alex656510787
    2.6.2013 17:16
Alex6565

Mtj: mám úplně stejný názor na TLoU se moc těším
limp: děkuju :)

limpi    Hezky udelany :)limpilimpi10275    2.6.2013 16:29 limpi

Hezky udelany :)

M!tj@88   1x   podle mě je to co se atmosféry týká jedna z nejlepších her za poslední dobu :-) Dohrál jsem ji a byl jsem maximálně spokojenej. Zvědavej budu na atmosféru v The Last of Us ;-)M!tj@88mtj8816585    2.6.2013 15:22 M!tj@88

podle mě je to co se atmosféry týká jedna z nejlepších her za poslední dobu :-) Dohrál jsem ji a byl jsem maximálně spokojenej. Zvědavej budu na atmosféru v The Last of Us ;-)

six feet under    pěkná hra jen kdyby to nebylo tak zprasený co se hejbání tejká :-Dsix feet undersix-feet-under11476    2.6.2013 12:04 six feet under

pěkná hra jen kdyby to nebylo tak zprasený co se hejbání tejká :-D

Alex6565   1x   huntik: Napsal jsem to o čem jsem četl. Navíc když odděláš příběh, atmosféru, prostředí a zasazení děje u CoD a Metra: LL tak zbydou koridorové střílečky, kterých je v dnešním světě mnoho. Takže ano, podobnost tu je a celkem velká. A pro mě je CoD: MW3 nejen nejhorší díl série, ale nejhorší FPS za posledních 5 let, alespon z těch co jsem hrál. Ale je to jen můj názor, nemusí se ztotožnovat s tím tvým.Alex6565alex656510787    2.6.2013 11:42 Alex6565

huntik: Napsal jsem to o čem jsem četl. Navíc když odděláš příběh, atmosféru, prostředí a zasazení děje u CoD a Metra: LL tak zbydou koridorové střílečky, kterých je v dnešním světě mnoho. Takže ano, podobnost tu je a celkem velká. A pro mě je CoD: MW3 nejen nejhorší díl série, ale nejhorší FPS za posledních 5 let, alespon z těch co jsem hrál. Ale je to jen můj názor, nemusí se ztotožnovat s tím tvým.

Mígl   1x   Mě Metro L. S. bavilo mnohem víc než Bioshock I. Včera jsem Metro dohrál a jsem nadšenej. . vážně skvělá hra a navíc na X360 vypadá neuvěřitelně hezky :shock:Míglmigl4782    2.6.2013 11:27 Mígl

Mě Metro L. S. bavilo mnohem víc než Bioshock I. Včera jsem Metro dohrál a jsem nadšenej. . vážně skvělá hra a navíc na X360 vypadá neuvěřitelně hezky :shock:

SamFisher   1x   Pěkná recenze :-)SamFishersamfisher16017    2.6.2013 11:00 SamFisher

Pěkná recenze :-)

xmycak    Povedená recenze :)xmycakxmycak19584    2.6.2013 10:39 xmycak

Povedená recenze :)

Geralt z Rivie   1x   Pro mě je Metro lepší než BioShock. Prostě BOMBA. Recenze je povedená.Geralt z Riviegeralt-z-rivie17274    2.6.2013 09:39 Geralt z Rivie

Pro mě je Metro lepší než BioShock. Prostě BOMBA. Recenze je povedená.

huntik   2x   Recenze na samotnou hru je dobrá ale docela mě dostalo věta od autora recenze , cituji: Nejvíce mne pobavilo , že na mnohých stránkách jsou vyzdvihovány chyby této hry a jsou dávány do souvislostí s CoD.
Jak může někdo recenzi Metro: LL dát do souvislosti s CoDem. Tak moc si tyto hry nejsou podobné , minimální podobnost tam zřejmě bude ale stejně, jak může někdo recenzi Metro: LL dát do souvislosti s CoDem. A ještě napsat nejhorší díl CoD MW3 , tak to mě nasralo MW3 je nejlepší díl série (zatím CoD: Ghosts nevipadá marně)
huntikhuntik12375
    2.6.2013 09:01
huntik

Recenze na samotnou hru je dobrá ale docela mě dostalo věta od autora recenze , cituji: Nejvíce mne pobavilo , že na mnohých stránkách jsou vyzdvihovány chyby této hry a jsou dávány do souvislostí s CoD.
Jak může někdo recenzi Metro: LL dát do souvislosti s CoDem. Tak moc si tyto hry nejsou podobné , minimální podobnost tam zřejmě bude ale stejně, jak může někdo recenzi Metro: LL dát do souvislosti s CoDem. A ještě napsat nejhorší díl CoD MW3 , tak to mě nasralo MW3 je nejlepší díl série (zatím CoD: Ghosts nevipadá marně)

pospile    Pěkné snad jen že na neviditelné zdi jsem nenarazil ani jednou. Ano párkrát tam byli zavřené dveře které se evidentně mohli vyrazit ale invisible wall si doopravdy nepamatuju? Možná je to tím že jsem hrál na PC. Asi si seženu od kamaráda PS3 verzi a projdu si to ještě jednou.pospilepospile11396    2.6.2013 08:39 pospile

Pěkné snad jen že na neviditelné zdi jsem nenarazil ani jednou. Ano párkrát tam byli zavřené dveře které se evidentně mohli vyrazit ale invisible wall si doopravdy nepamatuju? Možná je to tím že jsem hrál na PC. Asi si seženu od kamaráda PS3 verzi a projdu si to ještě jednou.

Alex6565   1x   Pánové děkuju :) původně jsem sice chtěl vynechat jakýkoliv komentář na recenze od profi webů, ale nakonec mi to nedalo :DAlex6565alex656510787    31.5.2013 18:34 Alex6565

Pánové děkuju :) původně jsem sice chtěl vynechat jakýkoliv komentář na recenze od profi webů, ale nakonec mi to nedalo :D

JP-Wolf   4x   Pěkný článek a poslání redaktorů se zahrabat mě velice pobavilo. Jen do nich.JP-Wolfjp-wolf19217    30.5.2013 21:38 JP-Wolf

Pěkný článek a poslání redaktorů se zahrabat mě velice pobavilo. Jen do nich.

Amic    soldier601: Ten kulomet se měl původně nacházet v kapitole Útěk. Teď je jen v poslední misi :)Amicamic10489    30.5.2013 20:15 Amic

soldier601: Ten kulomet se měl původně nacházet v kapitole Útěk. Teď je jen v poslední misi :)

ACR27    alexi pekny clanek jako vzdy :)ACR27acr277486    30.5.2013 19:46 ACR27

alexi pekny clanek jako vzdy :)

Alex6565    soldier601: Tak to ti neporadím, obrázky k tomuto článku jsou z netu. Já jsem metro: last light hrál na PS3.Alex6565alex656510787    30.5.2013 19:24 Alex6565

soldier601: Tak to ti neporadím, obrázky k tomuto článku jsou z netu. Já jsem metro: last light hrál na PS3.

soldier601    Zajímalo by mě , kde si našel ten rotační kuomet ? Já ho našel jenom v poslední misi.soldier601soldier6017675    30.5.2013 16:46 soldier601

Zajímalo by mě , kde si našel ten rotační kuomet ? Já ho našel jenom v poslední misi.

O autorovi blogu

Alex6565
Alex6565
Muž, 23 let, Zlín

Právě hraji:  XCOM: Enemy Unknow, TES 5: Skyrim

Jsem normální kluk co si občas rád něco zahraje. Nejradši mám RPG a sportovní hry, ale občas i nějaké to FPSko si zaharaji celkem rád. Jinak mně baví celkem všechno od hudby po sport. Poslední dobou se závodně věnuji florbalu.

Hry hodnotím podle toho jak mě baví a zaujmou. Rád si do přátel přidám každého, kdo bude mít zájem.

Moje nejoblíbenější hry jsou momentálně akční FPS, popřípadě nějaké ty akční arkády. Ačkoliv tomu tak nebylo vždycky, poslední dobou mě baví série CoD, je fajn přijít po náročném dni domů a jen tak bezhlavě si jít zastřílet, do toho prožít nějakej ten zajímavej příběh a totálně vypnout, navíc MP je opravdu parádní, takže se rád vracím znovu a znovu - stále mě baví čtvrtý díl, který si rád procházím pořád dokola, znám to sice už naspamět, ale pořád je to zábava. Hodně se mi zamlouvá i Black Ops 2 a MW3. Zatímco Ghosts jednoznačně zklamání. Rozhodně se těším až vyzkouším nový Advanced Warfare.

Stejně jako CoD mě chytl i Battlefield, ale ten hraju už od 2 dílu, s tím, že se nově chystám na 4 a potom popřípadě i na Hardline, který nevypadá vůbec špatně. Nově mě zaujal i Titanfall, který si musím vyzkoušet a trochu srdcovkou se stalo Watch Dogs.

Další srdeční záležitostí je série Metro, oba díly jsou prostě parádní a pořád je co zkoumat, doufám, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

Z dalších oblíbených her jmenuju starší Assasiny, těm novým opravdu moc neholduje, ikdyž Rogue mě pomalu nahlodává. RPG jako takové moc nemusím, přesto série Mass Effect mě dostala a v neposlední řadě sportovní tituly jako FIFA či NHL.

Poslední dobou mě hrozně baví post-apokalypické hry, hlavně jejich atmosféra je něco úžasného.

Založit herní BLOG