Uživatel nepřihlášen
GAMES21c.
RSS kanál blogu
Píše: Alex6565 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GAMES21c.

Assassin's Creed 3, boj za svobodu

Úterý 12.3.2013 20:01 - Autor: Alex6565
To se mi líbí

Assassin's Creed 3, boj za svoboduPoslední dobou mě přepadla chuť opět něco něco a jelikož opět hraji nového assassina, byla to jasná volba. I když už je většina fandů zaujata nedávno oznámeným AC4: Black Flags, pokusím se připomenout co nám AC3 přineslo a co vzalo. Během let se AC stalo vlajkovou lodí celé společnosti a pravidelně přináší masivní tržby do kapes společnosti. AC již vychází každý rok, ale na rozdíl od některých sérií, které spíše stagnují, se tvůrci snaží přidávat stalé nové možnosti pro lepší herní zážitek, nejinak tomu bylo v zatím posledním díle série.V AC3 jsem se dočkali věcí jako lovu zvířat, námořních bitev, parkouru v korunách stromů a některých dalších drobností, které už ale nebyly pro hru tak důležité. Hru jsem hrál na PS3 poměrně dlouhou dobu a ze začátku jsem byl nadšen, ovšem po delší době hraní a několikanásobném dohrání počáteční nadšení trochu opadlo. Pojďme se tedy podívat na to, jak AC3 začíná. Předem upozorňuji že recenze bude obsahovat několik menších spoilerů, ovšem většina z vás hru již hrála a tak si myslím že nepůjde o nic výrazného.

Desmond, Connor a ti ostatní

Všechno začíná u Desmonda Milese, příběh plynule pokračuje tam, kde předchozí díl skončil a tak není moc co vysvětlovat. Desmond je opět vržen do animu a seznamuje se s dalším z jeho předků. Tím je Anglický šlechtic Haythem Kenway, kterého se chopíte ještě ve staré dobré Anglii. Poté už vyrážíte dobývat nový svět a dát dohromady tamější organizaci. Během hraní potkáváte rozličné postavy americké historie jako Charles Lee, Benjamin Franklin, George Washington.V průběhu hraní za Haythema se seznamujete s jistou indiánkou, a výsledkem je právě Connor. Tato první část hry mně zabrala zhruba 6 hodin, ovšem to jsem jen plnil mise, bez toho abych se nějak rozhlížel po okolí. To jsem si vychutnával až za Connora.

Tak tedy Connor, nebo chcete-li jeho indiánské jméno Ratonhnhaké:ton je synem  Haythema, který bývá často označován za nejcharizmatičtější postavu ve hře. Za sebe říkám, je to nafoukaný, sobecký šmejd, jeho postava je opravdu parádně propracovaná a musím dát většině za pravdu, právě část za Haythema byla opravdu skvělá. Ale zpět na začátek, Connora dostáváte do rukou, když je mu 10 let, v té době dojde k útoku na jeho vesnici, při kterém zemře jeho matka. Connor se v lese setkává s templáři a slibuje jim pomstu. Celá hra se tak odehrává v jednom duchu, vraždění templářů, kteří se ocitnou na vašem seznamu.

Z Connorem se poté potkáváte na prahu jeho dospělosti, vaším úkolem je objevit Asasinského mentora a zahájit tak svůj výcvik. Během něj se seznamujete s bojem asasinů a templářů a zasvěcujete se do celé organizace. Connor je hodně zvláštní postava, projdete s ním velkou část jeho života a můžete sledovat tak vývoj jeho osobnosti. Který ale nenastane, Connor se stále drží svých zásad a bezmezně věří ve spravedlnost a svobodu. Mstí každou křivdu bez ohledu na následky. Právě toto zbrklé chování, způsobené jeho nevyzrálostí, je jeho hlavním rysem a naštěstí pro nás dává hodně prostoru pro další pokračování. Bohužel pro Connora je kromě jeho zbrklosti typická i bezmyšlenkovitost a také nevýraznost jeho postavy. Vždyť většina rozhovorů s jeho mentorem má tuto podobu:

Connor: What do you want me to do?

Achilles: Kill him

Connor: OK


V průběhu tréninku u Achilla dostává Connor  pod palec celou jeho usedlost, kterou musí zrenovovat a dát opět dohromady. Během hry tak plníte mise pro usedlost, získáváte nové obyvatele a potom zase plníte mise pro ně. Nic jiného v tom není, ovšem mise jsou různorodé, variabilní a zábavné. Budete tak lovit pumu, zabíjet pytláky a nebo si zahrajete bowls s usedlíky. Právě zde si lidé stěžují na mise, které Connor přijímá, Connor má být přece hrdina, za kterého mluví velkolepé činy, a ne člověk plnící mise typu zažeň prasata do výběhu. V mnoha ohledech mají pravdu, ale přece jen je pěkné vidět, že Connor je spíše ‘‘obyčejný‘‘ bojovník než hrdina.

Za každou misi vám budou odemčeny další předměty, které vám budou moci prodat obyvatelé vaší usedlosti. Vy je budete moci  dále prodávat, nebo používat k výrobě dalších předmětů a vynálezů. Návody na vynálezy budete dostávat jako odměnu za různé dobrovolné mise, nebo je najdete v truhlách. O těch až později. Vyrobené předměty také můžete prodávat, při čemž vám musí být jasné, že jejich cena je o hodně vyšší než surovin na ně použitých. Hodně bude záležet na specializaci vaši usedlíků, získáte tak rolníky, lovce, horníky, hospodské, řemeslníky, dřevorubce a mnohé další. Každý z nich vám dává speciální suroviny a každý také dokáže vyrobit unikátní předměty. Celý systém výroby a prodeje materiálů funguje skvěle. Můžete vysílat konvoje k obchodníkům se surovinami, které vám tak ušetří cestu a čas. Ovšem je nutné podotknout že konvoj můžou přepadnout nepřátelé, vy potom máte časový limit aby jste konvoj ochránili. Jestli se vám to nepovede, tak je konvoj i se surovinami ztracen.

Ekonomický systém ve hře se hodně změnil a byl hodně zjednodušen. Zdá se že i Ubisoft má v plánu zaměřit se na mnohem početnější cílovou skupinu, bohužel. Nyní už nemůžete kupovat obchody, pouze můžete v jednotlivých obchodech nakupovat a také prodávat předměty. Ve hře je celkem snadné dojít k penězům, ale ještě snazší je utratit je. V obchodech tak kromě zbraní, rozlišených do různých tříd naleznete různé převleky, mapy a spotřební předměty. Mám velkou výtku k převlekům, to totiž není nic jiného než různé barevné kombinace vašeho asassinského oděvu, navíc bez jakéhokoliv obrázku, takže kupujete zajíce v pytli.


V kůži zdatného lovce

Když jsme u toho získávání peněz, ty můžete získat několika různými způsoby. Tím hlavní je lov, o tom až o chvilku později. Nějaké peníze dostanete za mise, ovšem to je jen malinké procento. Rovněž můžete okrádat lidi, jak živé tak mrtvé. Ale ani zde se k nějakému majlantu nedostanete. Spíše k zajímavým věcem, jako jsou různé bylinky, otrávené šipky, oka a mnohé další. Peníze můžete získat vykrádáním truhel, ovšem připravte se zaplatit velkou daň. Daň potu, krve, několikrát opakovaných sprostých slov a možná budete muset obětovat i nějaký ten gamepad. Páčení truhel je největší stupidita, kterou tvůrci do hry daly.

Všechno probíhá tak že musíte jednu páčku na gamepadu podržet pod určitým úhlem, jakmile dostanete páčku do správného úhlu provedete to samé i s druhou, ovšem úhel bude dosti odlišný. Vaše prsty se tak často dostanou do zvláštních poloh a někdy jsem chytil i nějakou tu křeč. Ale tím to nekončí, za neustálého držení páček, nastává zběsilé bušení do tlačítka R1, pokud se ale páčky jen o trošku pohnou, čeká vás opakování celého aktu. Jednoduše takovéto cvičení na jemnou motoriku, nemá ve hře pro široké spektrum hráčů co dělat. Pro mě se jednalo o nejobtížnější část celé hry. A vaše odměna? Tu činí několik stovek dolarů a pár návodů na vynálezy. Nic moc, za takové utrpení.


Boston, New York a něco mezi nimi

Přejděme k tomu lepšímu. Obrovské plus získávají tvůrci za svět. Dostanete se do Bostonu a New Yorku a také lesů mezi nimi. Celá atmosféra doby je vykreslena nádherně stejně jako žijící svět. Nikdo nechodí po ulici jen tak, lidé vás míjí, pokud se jim nelíbíte v metou vám do obličeje patřičný komentář. Všude se něco děje, támhle vojáci utlačují nějaké nebohé civilisty, támhle skupinka vyvolavačů nabádá lidi k tomu, aby vás udali. A o kousek dál otravují lidi malé děcka, žebrající o peníze, mimochodem to že ve hře nejdou tito malí ničemové zabít, mě celkem naštvalo, stejně jako jejich pokřiky a otravování. Všechno je krásně dokresleno velkou spoustou domácích zvířat, na ulicích tak kromě koňů potkáte psy, kočky, slepice, ovce, kozy, krocany no prostě všechno co by si tehdejší farmář mohl přát.

Zároveň pro vás mají lidé různorodé mise, za které získáte i nějaké to finanční ohodnocení. Ovšem nečekejte žádnou revoluci, většina misí spočívá v tom, že máte někomu něco donést nebo vyrobit. A tímto se dostáváme k jedné z největších novinek ve hře, lovení. Ve hře je na dvacet různých druhů zvířat, které můžete lovit, jsou zde malá zvířata jako zající, bobři, větší býložravci kteří jsou zastoupeni jeleny a losy, nebo masožravci mezi které se řadí vlci, medvědi a další. Když se budete jen tak procházet lesem, uvědomíte si, že je plný života. Tvůrci se snažili udělat vše precizně a realisticky, bohužel ne všude se jim to povedlo. A tak jakýkoliv zvuk zvířata vyplaší a ony vám utečou, naopak když budete pozorní a tiší uvidíte, jak se zvířata pasou, pijí nebo odpočívají. Stanete se svědky lovu smečky vlků na nebohého jelena.

Ale zpět k samotnému lovu, je jen na vás jak zvířata bude lovit. Nejlepší variantou tak zůstává luk a šípy, ty menší se vám chytnou do nastražených ok, které můžete zvýraznit různými návnadami. Sice to tak možná nevypadá, ale podle toho jak zvíře zabijete se určuje i cena kožešin a masa. Pokud ho skolíte mušketou, celková cena masa, kůže bude o mnoho nižší, než když ho zabijete lukem. Tento systém se mi opravdu moc zamlouval, ovšem právě při lovu narazíte na velké množství bugů. Někdy narazíte na jelena stojícího na místě, bez jakékoliv známky života nebo ulovená zvířata zmizí bez jediné stopy. A ještě aby nezapomněl, když lovíte zajíce do ok, můžete se stát že příjde nějaký ten predátor a zvíře vám jednoduše sežere a s ním zničí i vaše oko. No není to super? Pro mě byl lov jedním z nejlepší prvků ve hře, při kterém jsem strávil asi polovinu svého herního času a nelituji toho. Variabilita a velké množství druhů zvířat, které před vámi utíkají, a nebo vás napadnou mi jednoduše učarovali.


Sliby které se "nestaly" skutečností

V lese je toho ale mnohem více, můžete přepadat nepřátelské konvoje a získávat tak peníze, přepadat pevnosti (jedná se o náhradu tower defense), těch je celkem sedm a nabídnou výzvu pro všechny hráče. Je velká škoda že stealth postup je zde opravdu obtížný a mám pocit, že u každé pevnosti je jen jedna cesta, jak ji dobýt bez toho aby vás nepřítel zpozoroval. Častěji se vám tak stane že se dostanete do konfliktu s obrovskou masou nepřátel a nastává souboj.

Právě souboje zde jsou poměrně složité, mnoho hráčů si stěžovalo že jsou nejslabší částí celé série. V minulých dílech nebylo vůbec těžké pozabíjet celou armádu nepřátel, bez jediného škrábance. A typický asassinský útek přicházel na řadu málokdy. V AC3 je tomu jinak, ne úplně, ale jinak. Souboje se nově ovládají pomocí tří tlačítek, z nichž jedním blokujete útoky, druhým útočíte a třetím jste schopni prolomit soupeřovu obranu. Ve hře je ohromné množství jednotek a jsou velmi různorodé, obyčejní pěšáci se vás ani nedotknou, zatímco kapitáni vás velmi často donutí k útěku. Souboje nejsou lehké, ale zároveň mohou být ještě těžší, v jeden okamžik na vás útočí jen jeden max. dva vojáci a ostatní čekají, až se s nimi vypořádáte. Občas se dostanete k efektnímu kombu a zabijete několik jednotek nepřátel najednou. Souboje se dočkali změny, jsou o něco těžší, ale pořád to není nic, co by vás donutilo třískat s ovladačem.

Ve hře se také dostáváte ke sbírání různých věcí, jako jsou pírka, truhly, almanachy, cetky a mnohé další. Když se vám povede nasbírat je všechny dostanete oblek, za pírka je to například oblek domorodého indiána. O hodně zajímavější je sbírání cetek, ty nosíte jednomu z vašich námořníků a on vám za to dává lokace míst, na kterých najdete části map vedoucích ke skrytému pokladu kapitána Kidda. Dostanete se tak na Jamajku, a nebo navštívíte Gronsko, cestu vám zpestří několik ne příliš těžkých hádanek. I tak jde o příjemné zpestření hry.

Další z novinek ve hře je střídání ročních období. To se povedlo poměrně dobře, ale část slibů splněna nebyla. Období se střídají v závislosti na sekvenci, kterou právě hrajete. Hlavním rozdílem je váš pohyb, ve sněhu jste pomalejší a pohybujete se jinak. Zároveň všechno vypadá bíle, ale to je tak nějak všechno. Nějaké znepřístupnění lokací tu není, stejně tak nedošlo na zamrzání vodních ploch. Počasí ani neovlivňuje parkour, který je mimochodem úžasně zpracovaný. Repertoar Connorových pohybů je opravdu různorodý. Každou překážku překoná jiným pohybem, napočítal jsem pět různých skoků, jakými se dostane před plot, přes jeden stejný plot! Všechno vypadá velice realisticky, už žádné trhavé pohyby, všechno je perfektně zpracované a vás tak čeká hladké proplouvání všemi různými oblastmi.


Romantika v korunách stromů

Co se týče běhání po stromech, i to zde je a na rozdíl od střídání ročních období je propracované o hodně lépe. Nejdříve se musíte dostat do korun stromů, což není tak lehké jak se zdá.Problém je že Connor nemůže vylézt na všechny stromy, ale jen na některé a tak vám bude nějaký čas trvat než se je naučíte rozlišovat. Ty na které je Connor schopen vyšplhat poznáte podle různých větiček nebo rozdělení za které je možné se zachytit. Samotný parkour i pohyb v korunách stromů provádíte zcela jednoduše držíte R1 a páčku ve směru, jakým chcete postupovat dále. I zde se tak hra dočkala zjednodušení, kompletně celý parkour se totiž ovládá tímto způsobem.

Tímto bych už rád opustil prostory lesa a jeho možnosti, a zaměřil se na trochu obalenější oblasti. Město žije a nabízí vám mnoho možností, můžete zajít do hospody, dát si pivo a zahrát si různé hry, plnit mise pro různé spolky, vše je jen na vás jak si hru uděláte. Okolní život vás zasáhne a donutí vás cítit se jako za starých časů. AC3 podává atmosféru doby skvěle a svět kolem je živí, nikdo jen tak nestojí každý něco dělá, přesně takto by měl vypadat otevřený svět.

Pomalu se blížíme ke konci článku, ale je tu ještě pár podstatných věcí co mám na srdci. Jednou z nejvíce očekávaných novinek ve hře jsou námořní bitvy. Vaši loď získáte v usedlosti, opravíte ji a budete moci si ji vylepšit podle vašeho uvážení, můžete si tak nakoupit různé druhy střel, lepší kormidlo nebo beranidlo. Rád bych připomněl, že tyto bitvy jsou čistá arkáda, ovšem nehorázně zábavná. Všechno se odehrává v proměnlivém počasí, kdy se najednou přiřítí bouře, vlny a vítr což mění podmínky. Lodě se pohybují hodně rychle a svižně což je dobře, nuda to rozhodně není.

Vaším cílem je většinou zničit flotilu nepřítele, ale dostanete se i k ničení pevností nebo naloďování se na lodě nepřátel a užijete si tak likvidování jeho posádky. Různé typy střel potom dělájí bitvu ještě variabilnější. Chvíli jsem si říkal jestli by Ubisoft nevydal samostatnou hru jenom s těmito bitvami. Jediným záporem tak zůstává omezený počet misí, těch je kolem třiceti, ale projedete je během chvilky, což je škoda. A právě tyto bitvy jsou jedním z důvodu proč se alespoň z menší části těším na nový pirátský díl, když atmosféra AC série pomalu vyprchává.


Bratrstvo zůstává, alespoň část

Ale když si vzpomenu na další slibovanou vložku, nějak si nemohu vzpomenout jestli na ni ve hře někdy vůbec narazil. Tou je možnost probíhání domů a tím zmatení nepřátel, Chvíli mi trvalo spočítat kolikrát že jsem s tímhle ve hře setkal.  Bohužel musím říct, že otevřených dveří a oken je v Bostonu i New Yorku,  minimum.  Já jsem domy proběhl jen pětkrát během 45 hodin, co jsem hru hrál poprvé. Je to škoda, rozhodně to byl zajímavý prvek, ale škoda že se ho nepovedlo lépe vložit do hry.

Co se týče rekrutování asasinů, tak to zůstalo zachováno. Boston a New York jsou rozděleny na čtvrtě, které můžete osvobodit s pod nadvlády angličanů a vložit do rukou domobrany, tím že splníte mise osvobození. Během nich se dostanete do různých situací kdy budete vraždit vyběrčí daní, zabíjet exekutory, osvobozovat zajatce nebo zabráníte popravám. Jakmile osvobodíte čtvrť, přidá se k vám jeden z jejich obyvatelů a stane se tak asasinem.  Své rekruty si můžete zavolat na pomoc, kdykoliv během hry, nebo je můžete poslat na mise po celém východní pobřeží spojených států. Každý stát zde má několik misí, a když je vaši rekruti splní, stát začnou kontrolovat asasíni. Vaši svěřenci zároveň získávají nové zkušenosti a s nimi i hodnosti a je pro ně snazší plnit mise.

Ještě pár slov k Desmondovým pasážím, které byly jednou ze slabších stránek celé hry, ale letos se povedli náramně. Během celé hry se do jeho kůže podíváte čtyřikrát. Dostanete se do New Yorku, Sao Paula, Italie. Všechny lokace jsou nápadité a zvláště New York působí úchvatně. A nechybí ani působivé zakončení celé desmondovi linky. Nezbývá než čekat co nového přinese AC4.


AC3 je komplexní hra, která by neměla chybět ve sbírce žádného milovníka kvalitních her, všechny novinky co tvůrci přidali, jsou poměrně dobré, některé skvělé jako lov nebo námořní bitvy, jiné slabší jako střídání ročních období. Navíc vše v opravdu krásné grafice, která vyniká hlavně PC. Celkově je hra skvělá, živí svět, obrovské množství možností čím se zabavit. Příběh je bohužel stránkou slabší a některé události jsou znázorněny hodně zjednodušeně, například bostonské pití čaje. Při kterém budete jen pobíhat po lodi a házet sudy s čajem do vody a při tom bránit vaše kumpány. Nic z čeho by jste měli mít pocit, že se to zapíše do historie. Škoda. Dalším záporem jsou bugy a zasekávání se lidí do předmětů a zvířat, kterých je poměrně hodně, naštěstí se nejedná o nic závažného co by výrazně narušilo hru. Navíc obsahuje multiplayer, který mě sice vůbec nezaujal, ale já jej spíše beru jako doplněk ke hře samotné. Pro mě se jedná o druhou nejlepší hru minulého roku, ale když přihlédnu ke všem záporům musím volit jiné hodnocení, než které bych hře dal s největší radostí. A také musím přimhouřit oči nad tím, že atmosféra nádherných středověkých měst je pryč. Místo toho budete přeskakovat skvělé dřevěné ploty a prasata, no doufám že AC4 se výrazně zlepší a nabídne zajímavější lokace. Nezbývá než doufat.

Assassin’s Creed III na PC, PS3, Xbox 360, Wii U Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Assassin’s Creed III
» Více o hře
Líbí se mi
 • Námořní bitvy
 • Lov
 • Živý svět
 • Rozmanité Úkoly
 • Nový soubojový systém
 • Haythem Kenway
 • Ozvučení
 • Grafika
 • Soundtrack
Vadí mi
 • Hlavní hrdina bez mozku
 • Bugy
 • Chybí atmosfera AC série
 • Stupidní páčení truhel
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Assassin’s Creed III na PC, PS3, Xbox 360, Wii UScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Assassin’s Creed III Screenshot ze hry Assassin’s Creed III Screenshot ze hry Assassin’s Creed III Screenshot ze hry Assassin’s Creed III Screenshot ze hry Assassin’s Creed III Screenshot ze hry Assassin’s Creed III Screenshot ze hry Assassin’s Creed III Screenshot ze hry Assassin’s Creed III
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Assassin's Creed 3, boj za svobodu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
lunfardo    ale chtěl bych se zeptat kde jsi vzal past na medvědy kterou lze vidě na tvém obrázku?
sereteje@gmail. com
lunfardolunfardo21069
    26.7.2013 14:18
lunfardo

ale chtěl bych se zeptat kde jsi vzal past na medvědy kterou lze vidě na tvém obrázku?
sereteje@gmail. com

lunfardo    K tomu útoku si ještě zapomněl na čtvrté tlačítko (alespoň co se PC verze tíče) :
shift + mezerník = odražení + odzbrojení
shift + l. tlačítko myši = odražení + útok/zabití
shift + e = odražení + použití druhé zbraně (např. když máte zvolenou pistoli, protivníka zastřelíte)
(naopak při pěstních soubojích jde o využití prostředí = např. mu o hlavu rozbijete flašku)
lunfardolunfardo21069
    26.7.2013 14:18
lunfardo

K tomu útoku si ještě zapomněl na čtvrté tlačítko (alespoň co se PC verze tíče) :
shift + mezerník = odražení + odzbrojení
shift + l. tlačítko myši = odražení + útok/zabití
shift + e = odražení + použití druhé zbraně (např. když máte zvolenou pistoli, protivníka zastřelíte)
(naopak při pěstních soubojích jde o využití prostředí = např. mu o hlavu rozbijete flašku)

Alex6565    Jj díky za video, jakmile se mi PS vratí z opravy, tak se zase musím pustit do AC :D Nemůžu se dočkatAlex6565alex656510787    27.3.2013 07:44 Alex6565

Jj díky za video, jakmile se mi PS vratí z opravy, tak se zase musím pustit do AC :D Nemůžu se dočkat

ComTK    Tak uvidíme a jsem docela zvědav... No každopádně díky za video :-) Mam zase na co se těšit :-)ComTKcomtk2719    26.3.2013 20:13 ComTK

Tak uvidíme a jsem docela zvědav... No každopádně díky za video :-) Mam zase na co se těšit :-)

Honzas4400 člen redakce    To se ještě neví, medvěd je jen odhad :)Honzas4400honzas4400274    26.3.2013 19:18 Honzas4400

To se ještě neví, medvěd je jen odhad :)

ComTK    A tam mají být jaký schopnosti? Já už teďka nevim a nechce se mi hledat :D Ale myslim síla medvěda nebo něco takovýho ne?ComTKcomtk2719    26.3.2013 19:11 ComTK

A tam mají být jaký schopnosti? Já už teďka nevim a nechce se mi hledat :D Ale myslim síla medvěda nebo něco takovýho ne?

Honzas4400 člen redakce    Samozřejmě ještě bude třetí epizoda, která bude asi nejdelší a největší.Honzas4400honzas4400274    26.3.2013 17:34 Honzas4400

Samozřejmě ještě bude třetí epizoda, která bude asi nejdelší a největší.

ComTK    Tak to je hodně slušný, to jsem to čekal kratší, tim líp :-)ComTKcomtk2719    26.3.2013 15:51 ComTK

Tak to je hodně slušný, to jsem to čekal kratší, tim líp :-)

Honzas4400 člen redakce    První epizodu jsem odehrál asi za 2 hodiny a to jsem hrál jen příběh. Nesoustředil se na to dodatečné úkoly, vedlejší mise atp. A druhá epizoda je relativně delší, řekl bych, že možná i 2x tolik. Takže zatím tak plus mínus 6 hodin příběhu :)Honzas4400honzas4400274    26.3.2013 15:43 Honzas4400

První epizodu jsem odehrál asi za 2 hodiny a to jsem hrál jen příběh. Nesoustředil se na to dodatečné úkoly, vedlejší mise atp. A druhá epizoda je relativně delší, řekl bych, že možná i 2x tolik. Takže zatím tak plus mínus 6 hodin příběhu :)

ComTK    Alex6565: Přesně tak, mě to teda nabudilo, abych se na to těšil :-) Já si to moc neuměl představit...

Honzas4400: Heleď a jak dlouhý tak příběhově ty DLC jsou? Počítam pár hodin co?
ComTKcomtk2719
    26.3.2013 15:37
ComTK

Alex6565: Přesně tak, mě to teda nabudilo, abych se na to těšil :-) Já si to moc neuměl představit...

Honzas4400: Heleď a jak dlouhý tak příběhově ty DLC jsou? Počítam pár hodin co?

Alex6565    Honzas: Pěkné video :) já si to představoval hodně jinak, aspon už mám takový jasnější obrázek o hřeAlex6565alex656510787    26.3.2013 15:03 Alex6565

Honzas: Pěkné video :) já si to představoval hodně jinak, aspon už mám takový jasnější obrázek o hře

Honzas4400 člen redakce    ComTK: Já se ani tak nechvátal kvůli Vám, jako spíš kvůli mně :D Abych mohl hrát (a dohrát) DLC Quest, což je mimochodem boží hra!
Opravdu, kdyby něco, ptej (te) se ;)
Honzas4400honzas4400274
    25.3.2013 10:36
Honzas4400

ComTK: Já se ani tak nechvátal kvůli Vám, jako spíš kvůli mně :D Abych mohl hrát (a dohrát) DLC Quest, což je mimochodem boží hra!
Opravdu, kdyby něco, ptej (te) se ;)

ComTK    Honzas4400: Díky, že jsi vstal, ale tolik jsi zase chvátat nemusel :D Ale jinak super video, ty schopnosti vypadají hodně dobře :-) Minimálně ty přesuny jako orel se mi hodně líbí, takže už teď se docela těšim až to koupim a budu moct pokračovat :DComTKcomtk2719    25.3.2013 09:56 ComTK

Honzas4400: Díky, že jsi vstal, ale tolik jsi zase chvátat nemusel :D Ale jinak super video, ty schopnosti vypadají hodně dobře :-) Minimálně ty přesuny jako orel se mi hodně líbí, takže už teď se docela těšim až to koupim a budu moct pokračovat :D

Honzas4400 člen redakce   1x   Tak, kvůli Vám mistři, jsem vstal v půl šesté ráno :D
Video bude sídlit zde [ odkaz ] - píše to teď za 168 minut, takže tam 2 a půl hodiny, tj. 8: 30 - 9: 00 zhruba.
Video je splácáno za půl hodiny i se záběry, ale snad jako taková prezentace schopností v akci to poslouží. Nějaké možnosti jsem tam neukázal, na to si kdyžtak přijdete sami :)
Honzas4400honzas4400274
    25.3.2013 06:10
Honzas4400

Tak, kvůli Vám mistři, jsem vstal v půl šesté ráno :D
Video bude sídlit zde [ odkaz ] - píše to teď za 168 minut, takže tam 2 a půl hodiny, tj. 8: 30 - 9: 00 zhruba.
Video je splácáno za půl hodiny i se záběry, ale snad jako taková prezentace schopností v akci to poslouží. Nějaké možnosti jsem tam neukázal, na to si kdyžtak přijdete sami :)

Honzas4400 člen redakce    Alex6565: Já mám relativně pomalej net, a nahrávat mi to bude asi 3 hodiny (já vim, hrozný) , takže než půjdu ráno do školy, tak to zapnu (snad si vzpomenu) , a nechám tu odkaz. Takže asi v 11-12 hodiny by to mohlo být teoreticky hotový ;)Honzas4400honzas4400274    24.3.2013 19:13 Honzas4400

Alex6565: Já mám relativně pomalej net, a nahrávat mi to bude asi 3 hodiny (já vim, hrozný) , takže než půjdu ráno do školy, tak to zapnu (snad si vzpomenu) , a nechám tu odkaz. Takže asi v 11-12 hodiny by to mohlo být teoreticky hotový ;)

Alex6565    Honzas4400: No tak to se budu těšit. Mohl bys mi tu když tak nechat odkaz? Domů se dostanu hodně pozdě večer a potom se mi to už nejspíš nebude chtít nikde moc hledat.Alex6565alex656510787    24.3.2013 18:17 Alex6565

Honzas4400: No tak to se budu těšit. Mohl bys mi tu když tak nechat odkaz? Domů se dostanu hodně pozdě večer a potom se mi to už nejspíš nebude chtít nikde moc hledat.

Honzas4400 člen redakce    Kdyby něco, tak se ptejte :) Ještě mě napadly 2 věci. Kromě schopností, můžete povolat i vlčí smečku, ta prostě zaútočí na nepřítele. Můžete jí rozpustit, nebo za Váma může chodit do doby, než se kolem objeví nepřítel. A druhá věc jsou hlídací psi, kteří vás prostě najdou ve křoví nebo když jste ve vlčím plášti (zneviditelnění) . A že ti psi jsou někdy fakt o hubu... Když vydržíte zítra zhruba do 2-3 hodin odpoledne, připravil jsem si pro Vás takové menší "prezentační" video obou dosavadních schopností. S malou pomocí Sony Vegasu :)Honzas4400honzas4400274    24.3.2013 17:33 Honzas4400

Kdyby něco, tak se ptejte :) Ještě mě napadly 2 věci. Kromě schopností, můžete povolat i vlčí smečku, ta prostě zaútočí na nepřítele. Můžete jí rozpustit, nebo za Váma může chodit do doby, než se kolem objeví nepřítel. A druhá věc jsou hlídací psi, kteří vás prostě najdou ve křoví nebo když jste ve vlčím plášti (zneviditelnění) . A že ti psi jsou někdy fakt o hubu... Když vydržíte zítra zhruba do 2-3 hodin odpoledne, připravil jsem si pro Vás takové menší "prezentační" video obou dosavadních schopností. S malou pomocí Sony Vegasu :)

ComTK    Honzas4400: Jak už psal Alex, samozřejmě, že se můžeš vmísit a i já děkuju, protože mě hodně zajímá jaké to DLC je a těším se na něj, jen zatím nejsou potřebné finance, ale až budou tak do toho hned půjdu, protože mě se AC3 hodně líbilo a vlastně to indiánské téma celkově je jeden z důvodů proč se mi tam tento díl líbil a pokud je to tady ještě jakoby víc "rozvinutý" tim jak indiáni věřili v ty síly vlka ap. , tak to pro mě znamená další hodiny ve hře :-)ComTKcomtk2719    24.3.2013 17:12 ComTK

Honzas4400: Jak už psal Alex, samozřejmě, že se můžeš vmísit a i já děkuju, protože mě hodně zajímá jaké to DLC je a těším se na něj, jen zatím nejsou potřebné finance, ale až budou tak do toho hned půjdu, protože mě se AC3 hodně líbilo a vlastně to indiánské téma celkově je jeden z důvodů proč se mi tam tento díl líbil a pokud je to tady ještě jakoby víc "rozvinutý" tim jak indiáni věřili v ty síly vlka ap. , tak to pro mě znamená další hodiny ve hře :-)

Honzas4400 člen redakce    Alex6565: Tak neviditelnost, tedy "Vlčí plášť", ti ubírá dost zdraví každou sekundu, takže je to fakt jenom rychle přejít z úkrytu do úkrytu, to ne, že se zneviditelníš a půjdeš si do města. Navíc při rychlém pohybu ti plášť zmizí. A nejnovější orlí schopnost - lítání. To už ti tolik zdraví neubírá - téměř nic. Ale nedá se použít na přímí boj, jen ze zálohy. Takže to taky až tak silný není. Navíc ti to "jen" zkrátí cestu přes střechy - a i tam to není jisté, že se "trefíš".Honzas4400honzas4400274    24.3.2013 11:19 Honzas4400

Alex6565: Tak neviditelnost, tedy "Vlčí plášť", ti ubírá dost zdraví každou sekundu, takže je to fakt jenom rychle přejít z úkrytu do úkrytu, to ne, že se zneviditelníš a půjdeš si do města. Navíc při rychlém pohybu ti plášť zmizí. A nejnovější orlí schopnost - lítání. To už ti tolik zdraví neubírá - téměř nic. Ale nedá se použít na přímí boj, jen ze zálohy. Takže to taky až tak silný není. Navíc ti to "jen" zkrátí cestu přes střechy - a i tam to není jisté, že se "trefíš".

Alex6565    Honzas4400: Jistě že se můžeš vmísit :) Tak to jsem rád, podle videí jsem myslel že to bude hrozně lehké, přece jenom neviditelnost a takové. Takže díky za info, třeba si to časem někde splaším :)Alex6565alex656510787    24.3.2013 11:15 Alex6565

Honzas4400: Jistě že se můžeš vmísit :) Tak to jsem rád, podle videí jsem myslel že to bude hrozně lehké, přece jenom neviditelnost a takové. Takže díky za info, třeba si to časem někde splaším :)

Honzas4400 člen redakce    Jestli se mou do téhle debaty opět vmísit. The Tyranny of King Washington je onen název. Já jsem to třeba hrál a musím říct, že bez těch schopností by to byla relativně nuda. Nejsou tak strašně "OP" jak si každý myslí. A i s nimi je docela záhul splnit úkol, natož dodatečné úkoly (plná synchronizace) k těm misím. Abych se přiznal, zatím ani u jedné z misí z obou epizod jsem nedokázal udělat téměř ani jeden dodat. úkol. Opravdu to není tak lehké, jak si myslíte. Navíc jsou ty schopnosti "opodstatněné" kulturou původních obyvatel Ameriky.
Tak jenom, abych to "trochu" urovnal :)
Honzas4400honzas4400274
    24.3.2013 11:04
Honzas4400

Jestli se mou do téhle debaty opět vmísit. The Tyranny of King Washington je onen název. Já jsem to třeba hrál a musím říct, že bez těch schopností by to byla relativně nuda. Nejsou tak strašně "OP" jak si každý myslí. A i s nimi je docela záhul splnit úkol, natož dodatečné úkoly (plná synchronizace) k těm misím. Abych se přiznal, zatím ani u jedné z misí z obou epizod jsem nedokázal udělat téměř ani jeden dodat. úkol. Opravdu to není tak lehké, jak si myslíte. Navíc jsou ty schopnosti "opodstatněné" kulturou původních obyvatel Ameriky.
Tak jenom, abych to "trochu" urovnal :)

Alex6565    ComTK: Jestli myslíš tyrany of Gerge Washington, nebo jak se to jmenuje, tak jsem ho ještě nehrál a ani to zatím neplánuju. Přece jenom v letošním roce je víc her za které bych utratil peníze. Sice se mi nápad alternativní historie líbí, ale ty schopnosti mě dost odrazují. Jestli si to zahraješ tak pak dej vědět jaké to bylo, třeba nad tím začnu uvažovat :)Alex6565alex656510787    24.3.2013 10:34 Alex6565

ComTK: Jestli myslíš tyrany of Gerge Washington, nebo jak se to jmenuje, tak jsem ho ještě nehrál a ani to zatím neplánuju. Přece jenom v letošním roce je víc her za které bych utratil peníze. Sice se mi nápad alternativní historie líbí, ale ty schopnosti mě dost odrazují. Jestli si to zahraješ tak pak dej vědět jaké to bylo, třeba nad tím začnu uvažovat :)

ComTK    Alex6565: Heled ještě ze soudku AC, hrál jsi už to DLC, u mě je jasný, že ho koupim, jen nevim, jestli se na něj těšit hodně nebo jenom průměrně :-DComTKcomtk2719    23.3.2013 22:03 ComTK

Alex6565: Heled ještě ze soudku AC, hrál jsi už to DLC, u mě je jasný, že ho koupim, jen nevim, jestli se na něj těšit hodně nebo jenom průměrně :-D

Alex6565    ComTK: To jsem rád :)Alex6565alex656510787    23.3.2013 12:50 Alex6565

ComTK: To jsem rád :)

ComTK    Alex6565: Dobrá, dal jsi mi inspiraci co dělat až se budu nudit :DComTKcomtk2719    23.3.2013 12:34 ComTK

Alex6565: Dobrá, dal jsi mi inspiraci co dělat až se budu nudit :D

Alex6565    ComTK: Určitě by to za pokus stálo jak knížky, tak dohrát hru :DAlex6565alex656510787    22.3.2013 16:09 Alex6565

ComTK: Určitě by to za pokus stálo jak knížky, tak dohrát hru :D

ComTK    Alex6565: Nad knížkama uvažuju no, že bych si je taky přečetl, prý jsou hodně pěkný a hra se mi od začátku fakt hodně líbila, ta atmosféra toho světa a hlavně na povrchu je špičkově udělaná, občas jsem myslel, že se po.... u :D Ale co si pamatuju, tak jsem se dostal někam hluboko do podzemí, kde byli nějaký koule nebo co to bylo a ty už jsem nestíhal vystílet a tak po 50-tým pokusu už jsem na to neměl nervy a to jsem to hrál na normal nebo na těžší, spíš na normal, to jsem tehdy nechápal, že jsem to nemohl udělat a save mam někde ještě uloženej, tak se k tomu třeba ještě vrátim :DComTKcomtk2719    21.3.2013 21:56 ComTK

Alex6565: Nad knížkama uvažuju no, že bych si je taky přečetl, prý jsou hodně pěkný a hra se mi od začátku fakt hodně líbila, ta atmosféra toho světa a hlavně na povrchu je špičkově udělaná, občas jsem myslel, že se po.... u :D Ale co si pamatuju, tak jsem se dostal někam hluboko do podzemí, kde byli nějaký koule nebo co to bylo a ty už jsem nestíhal vystílet a tak po 50-tým pokusu už jsem na to neměl nervy a to jsem to hrál na normal nebo na těžší, spíš na normal, to jsem tehdy nechápal, že jsem to nemohl udělat a save mam někde ještě uloženej, tak se k tomu třeba ještě vrátim :D

Alex6565    ComTK: Tak já jsem s ním neměl žádný problém. Navíc jsem velký fanoušek knížek, které patří mezi to nejlepší co jsem četl, pro mě je to jasná volba. :)Alex6565alex656510787    21.3.2013 18:19 Alex6565

ComTK: Tak já jsem s ním neměl žádný problém. Navíc jsem velký fanoušek knížek, které patří mezi to nejlepší co jsem četl, pro mě je to jasná volba. :)

ComTK    Alex6565: Vidíš na Watch Dogs jsem zaponěl, to vypadá taky docela slibně, ale Metro nevim, to původní mam dostal jsem se docela daleko, ale pak mi to nějak omrzelo, hlavně jsem to vůbec nemohl udělat pokud se dobře pamatuju...ComTKcomtk2719    20.3.2013 18:41 ComTK

Alex6565: Vidíš na Watch Dogs jsem zaponěl, to vypadá taky docela slibně, ale Metro nevim, to původní mam dostal jsem se docela daleko, ale pak mi to nějak omrzelo, hlavně jsem to vůbec nemohl udělat pokud se dobře pamatuju...

Alex6565    Alex6565: Tak já se moc těším ještě na Watch Dogs a Metro 2033 a samozřejmě bioshock i AC. A nesmím zapomenout na The Last of Us. No a jestli se zadaří a HC Olomouc postoupí do extraligy tak si pořídím i nové NHLAlex6565alex656510787    20.3.2013 16:10 Alex6565

Alex6565: Tak já se moc těším ještě na Watch Dogs a Metro 2033 a samozřejmě bioshock i AC. A nesmím zapomenout na The Last of Us. No a jestli se zadaří a HC Olomouc postoupí do extraligy tak si pořídím i nové NHL

O autorovi blogu

Alex6565
Alex6565
Muž, 23 let, Zlín

Právě hraji:  XCOM: Enemy Unknow, TES 5: Skyrim

Jsem normální kluk co si občas rád něco zahraje. Nejradši mám RPG a sportovní hry, ale občas i nějaké to FPSko si zaharaji celkem rád. Jinak mně baví celkem všechno od hudby po sport. Poslední dobou se závodně věnuji florbalu.

Hry hodnotím podle toho jak mě baví a zaujmou. Rád si do přátel přidám každého, kdo bude mít zájem.

Moje nejoblíbenější hry jsou momentálně akční FPS, popřípadě nějaké ty akční arkády. Ačkoliv tomu tak nebylo vždycky, poslední dobou mě baví série CoD, je fajn přijít po náročném dni domů a jen tak bezhlavě si jít zastřílet, do toho prožít nějakej ten zajímavej příběh a totálně vypnout, navíc MP je opravdu parádní, takže se rád vracím znovu a znovu - stále mě baví čtvrtý díl, který si rád procházím pořád dokola, znám to sice už naspamět, ale pořád je to zábava. Hodně se mi zamlouvá i Black Ops 2 a MW3. Zatímco Ghosts jednoznačně zklamání. Rozhodně se těším až vyzkouším nový Advanced Warfare.

Stejně jako CoD mě chytl i Battlefield, ale ten hraju už od 2 dílu, s tím, že se nově chystám na 4 a potom popřípadě i na Hardline, který nevypadá vůbec špatně. Nově mě zaujal i Titanfall, který si musím vyzkoušet a trochu srdcovkou se stalo Watch Dogs.

Další srdeční záležitostí je série Metro, oba díly jsou prostě parádní a pořád je co zkoumat, doufám, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

Z dalších oblíbených her jmenuju starší Assasiny, těm novým opravdu moc neholduje, ikdyž Rogue mě pomalu nahlodává. RPG jako takové moc nemusím, přesto série Mass Effect mě dostala a v neposlední řadě sportovní tituly jako FIFA či NHL.

Poslední dobou mě hrozně baví post-apokalypické hry, hlavně jejich atmosféra je něco úžasného.

Založit herní BLOG