Uživatel nepřihlášen
GAMES21c.
RSS kanál blogu
Píše: Alex6565 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GAMES21c.

Co čeká Playstation v roce 2013

Pátek 1.2.2013 12:29 - Autor: Alex6565
To se mi líbí

Co čeká Playstation v roce 2013Než přejdeme k tomu co nás, hráče a majitele Playstationu 3 čeká v tomto roce, rád bych se pozastavil a tak trošku zrekapituloval rok minulý co se týče hardwaru i exkluzivních her pro PS. Hlavní novinkou se stala nová, nebo lépe řečeno vylepšená, konzole PS3 Super Slim. SONY si od nové PS3 slibovala zvýšení prodejů a dostihnutí  Microsoftu. To se nakonec povedlo, otázka zní, jak moc velký vliv na to měla právě vylepšená Super slim. Ta se prodává ve dvou verzích a to s 500GB HDD a také 12GB flash pamětí, ke které je prakticky nutnost si pořídit externí harddisk.

O mnohem větší poprask se postaral nový handheld od SONY, všichni jste již jistě slyšeli o PS Vita. Z původních slibů že VITA bude mít stejný výkon jako PS3 moc nezbylo, ale nakonec se mezi nás dostal kvalitní handheld, který si našel mnoho stoupenců. Největší problém každého podobného zařízení jsou hry. Zní to možná neuvěřitelně, ale je to tak. Studia se bojí riskovat s vydáváním titulů pro okrajové platformy, a tak i na VITU byla nouze o kvalitní hry, alespoň ze začátku. Nakonec se nám situaci zlepšily a tituly jako: Assassin’s Creed: Liberation, Uncharted: Golden Abyss které přinesly velmi kvalitní porci zábavy a také parádní vizuální zážitek.

Tento rok nás na VITU čeká další kupa her a já doufám že kvalitních. Namátkou bych mohl jmenovat odbočku populární série Killzone – Killzone: Mercenary, nebo Dust 514. I tento rok bude na Vitě hodně zajímavý, mě nezbývá nic jiného než se slinou u pusy závidět majitelům.

Bohužel, co se táče exkluzivit pro PS3, tak minulý rok byl spíše chudý. Za zmínku stojí prakticky jen jedna hra. Ale Playstation hráči si už mohli zvyknout, že roky hojnosti jsou střídány roky horšími. V roce 2011 se mezi nás podávali tituly jako Uncharted 3, Resitance 3, Infamous 2, Killzone 3 a takhle bych mohl pokračovat ještě pěknou chvilku. Za to v minulém roce se na nás v záplavě průměrných her usmívá jen The Journey. Toto dílko okouzlilo hráče po celém světě, jeho jednoduchost vás dokonale pohltila a donutila si vychutnávat každou minutu. Nikdy nekončící příběh, nádherná grafika a možnost využití své vlastní fantazie jsou hlavní přednosti této hry. Je škoda psát další slova každý si již udělal obrázek sám, jen bych prosil víc takových her.

Kdy příjde PS4?

To bylo shrnutí toho hlavního, co se u PS odehrálo v minulém roce, a teď už přejdeme k roku letošnímu. A rok 2013 by neměl být jen tak obyčejný, mnoho lidí ať už expertů nebo fanoušků říká že právě letos se nám představí nová generace konzolí a to Xbox 720 a PS4 (pracovní název je orbis, ale nakonec se může jmenovat úplně jinak). O novém playstationu toho zatím příliš nevím, ale přesto se pokusím shrnout ty nejpodstatnější informace. Kromě prohlášení typu že nové PS bude zatraceně skvělý kus hardwaru, ale zároveň bude i cenově dostupnější než PS3 ( rozumějte než PS3 v době svého vzniku) nám nebylo prozrazeno zhola nic a tak se zatím můžeme opřít jen o nepodložené informace. Jedna z domněnek říká že v nové PS4 by měly být vnitřnosti od firmy AMD. Mělo by se jednat o čtyřjádrový procesor, 4GB operační paměť, a snad i vnitřní flash paměť 16GB. Přičemž je už prakticky jisté že zpětná kompatibilita s PS3 možná nebude.

Také se obě nové konzole často porovnávaly a došlo se k závěru, že výpočetní výkon nového PS by měl být snad až o polovinu větší. Dále by měli být obě konzole vybaveny Blu-ray mechanikou, tato zpráva bude zřejmě pravdivá, alespoň já si bez ní Nextgen nedovedu představit. A také jsme se dozvěděli něco o grafických kartách, tou u PS3 by měla být A10 APU AMD. Avšak podle poslední informací by mělo nakonec být všechno jinak a nový PS by měl mít 8GB RAM, čtyřikrát dvoujádrový procesor AMD64 buldozer, grafickou kartu AMD R10xx, disk o velikosti 160 GB.

Zatím je na nás čemu budeme věřit, ale jedno je jisté. Doba odhalení nového PS se kvapem blíží, pravděpodobně ještě před E3 2013 by jsme se mohli dočkat, alespoň menšího odtajnění informací. Zatím hlavním datem v mém kalendáři zůstává 20. Únor 2013, kdy se koná Playstation meeting v NY. Ovšem není zatím jisté co se zde dozvíme, ale s Nextgenem by to souviset mělo. A tak jako v případě GTA V nezbývá než čekat.

I takto by mohlo nové PS vypadat
I takto by mohlo nové PS vypadat

Jaký bude nový God of War?

Společně s odtajněním nového Playstationu by jsme se mohli dočkat, tedy spíše určitě se dočkáme několik exkluzivních titulů pro PS3, o kterých bych rád napsal něco teď. Na SONY se mi líbí, že každou svou konzoli zásobuje novými, exkluzivními a kvalitními tituly až do jejího konce. Právě to je jedna z věcí, díky které jsem se stal jejím majitelem. A letošní rok mě rozhodně nenechává chladným, kromě multiplatformních titulů jako Bioshock: Infinite, Metro: Last Light nebo Watch Dohgs, u kterých marně vyhlížím jakékoliv nové informace, vyjdou i tři PS3 exkluzivity. Těch bude více, ale jenom tyto tři tituly se dají označit jako AAA a tak bych se na ně podíval více zblízka.

Jako první mezi nás příjde již čtvrtý díl série God of War, s podtitulem Ascension. První zmínka o něm padla minulý rok v dubnu, kde jsme se také dočkali oficiálního potvrzení a teaseru. Těch vyšlo několik, také pořádné množství trailerů, artworků, screenshotů, zkrátka reklamní masáž jak má být a s blížícím se datem vydání tempo ještě stoupá. Oficiální datum vydání je 12. března 2013 a dovolím si říct že na 95% se nezmění. Přece jen na hře se pracuje již delší dobu a právě reklamní kampaň je toho důkazem. Do rukou se nám tak znovu dostane Kratos a opět nepůjde o nic jiného než zabíjení, ničení bohů doprovázené trháním hlav, končetin, nehtů a vlastně trháním všeho co utrhnout jde.

Nový GoW by se měl dočkat nových efektních komb, pozměněného ovládání a také nové grafiky. Velmi zajímavě se mi jeví Multiplayer, který se v sérii objeví vůbec poprvé. V multiplayeru by se mělo objevit osm hráčů rozdělených do dvou týmů. Každé klání by mělo mít nějakou přiběhovou linku, ale nakonec stejně nepůjde o nic jiného než o krvavou bitvu. Podle mě je MP ve hře jako GoW zbytečný, ale jestli to nijak nezhorší kvalitu SP, tak proč ne.

O příběhu toho ale zatím moc nevíme, jelikož se Kratos už s velkým počtem starých řeckých bohů vypořádal, nastává otázka o čem nový díl bude? Na to stále nemáme odpověď, jedno je ale jisté všichni fanoušci tohoto spartského ramba mají možnosti si hru vyzkoušet a to již v Únoru. Jaká bude a jestli splní očekávání, která jsou do ní vkládána se dozvíme již za dva měsíce.

Beyond: Two Souls - emoce, příběh, napětí

Jako druhou hru zde máme dílo od francouzských herních vývojářů Quantic Dreams. Ti si udělali jméno emocionální hrou Heavy rain, pro ty co ještě nemají tu zkušenost doporučuji si hned zahrát. Nová hra ponese název Beyond: Two Souls a víme toho o ní opravdu hrozně málo. Na rozdíl od GoW, kde nám byly artworky, trailery a další dávkovány už od prvních dnů, u Beyond máme zatím jen jeden trailer. I z toho jde vyčíst že hra bude velice podobná Heavy rain, alespoň po emoční stránce. V Beyond: Two souls pravděpodobně půjde ještě více o herecké výkony postav, jinak si nedovedu vysvětlit angažování herečky jakou je Ellen Page, kterou můžete znát z filmů jako X-men: Poslední vzdor, Juno, Počátek a další.

Ze začátku bylo kolem titulu ticho, jediné co jsme měli k dispozici byl trailer, ale nakonec se vše zlomilo na E3, kde nám bylo ukázáno celých 25 minut ze hry. Beyond: two souls se ukázalo také na Gamescomu, ale pouze za zavřenými dveřmi. Jenže nějak se ukázka ze hry dostala na internet a tak jsme se opět mohli pokochat tím co na nás Quantic Dreams chystají. Příběh bude hlavní zbraní celého titulu a nepochybuji o tom že bude excelentní, zatím toho sice moc nevíme ani o hlavní hrdince ani o ději.

Ale gameplaye nám ukázali schopnosti jaké, budeme moci používat, například tak dostaneme možnost ovládnout našeho nepřítele, nechat věci vybuchovat nebo vyrazit dveře za pomocí našich schopností. Jak ale k této moci hlavní hrdinka přišla to je prozatím otázka, a je to dobře alespoň se máme na co těšit. Oficiální datum vydání oznámeno ještě nebylo, ale mluví se o konci května.

The Last of Us

A v květnu bych rád zůstal, vyjde totiž mnou nejočekávanější hra tohoto roku. Ti pozorní již jistě vědí že píši u The Last of Us, hře z dílny Naughty Dog, tedy tvůrců zodpovědných za sérii Uncharted. Už jenom tento rodokmen dává The Last of Us ty největší šance. S dvojicí hrdinů, chlapem ve středních letech jménem Joel a dívence Ellie prožijeme nezapomenutelný herní zážitek. Joel je bývalý dealer a pravděpodobně také vrah a zatím zůstává záhadou jak se s Ellie potkali, ale jejich cíl je jasný, přežit. Ve světě který byl zničen parazitickým organismem, který vyhubil většinu lidské populace a zbytek přeměnil na odporné mutanty, ani nic jiného nezbývá. Kromě mutantů se vám do cesty ještě postaví banditi.

Hra má být přísná survival-stealth akce, a že jde hlavně o stealth prvky dokazují i četné gameplaye. Na náboje narazíte opravdu zřídka a tak si budete hodně často rozmýšlet jestli střelné zbraně použít nebo raději ne. Hra se bude odehrávat ve dvou městech a to Bostonu a Pittsburghu, tvůrci prohlašují že nepůjde o horror, ale o emocionální zážitek a humor, no nevím mě na vymření skoro celého lidstva nic humorného nepříjde. Také by nemělo být tabu násilí páchané na dětech a další jinak společensky nepřijatelné témata. Navíc by se mělo jednat o pekelně těžkou hru a já doufám, že tvůrci svá slova dodrží.

Rozhodně si tvůrci zaslouží pochvalu za odvahu, přece jen přijít s něčím takovým na samém konci působení PS3 si žádalo jistou kuráž. Navíc slibné dějové nasazení, sympatické charaktery a také nádherná grafika ve které zničené města vypadají nádherně mě chytila za srdce a už nejspíš nepustí. Pro ty z vás které The Last of Us zaujalo doporučuji si přečíst články tady na zingu a na oficiálních stránkách, rozhodně se dozvíte mnohem víc než s tohoto velmi stručného shrnutí. A já už jen čekám na 7.květen a nehorázně se těším.

Takto bych shrnul ty nejpodstatnější věci, které nás tento rok čekají, ale je dost možné že to alespoň co se her týče nebude všechno, SONY má ještě několik exkluzivit připravených, mluvilo se o nich dříve ale poslední dobou je ticho po pěšině. Řeč je o The Last Guardian od tvůrců legendárního ICO nebo o Final Fantasy Versus XIII.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Co čeká Playstation v roce 2013
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Mikovec   3x   Naprosto zřetelné? Zvláštní, nikdo kromě tebe to nepochopil, to ti asi nedošlo viď? Rozhovor s tebou nemá smysl, vždycky přijdeš s nějakým argumentem, kterým se jen snažíš odvrátit pozornost na něco jiného a snažit se vyjít jako ten chytrý. Znám lidi tvého typu, s tebou by to nebralo konce a stále by jsi se o něco snažil. Piš si komenty dál, ale beze mě. Sbohem.Mikovecmikovec7529    13.2.2013 23:53 Mikovec

Naprosto zřetelné? Zvláštní, nikdo kromě tebe to nepochopil, to ti asi nedošlo viď? Rozhovor s tebou nemá smysl, vždycky přijdeš s nějakým argumentem, kterým se jen snažíš odvrátit pozornost na něco jiného a snažit se vyjít jako ten chytrý. Znám lidi tvého typu, s tebou by to nebralo konce a stále by jsi se o něco snažil. Piš si komenty dál, ale beze mě. Sbohem.

Paturata    Já tvoje omluvy nevyžaduju. Jen se snažím konstatovat, že v tomhle použití je naprosto zřetelné, co jsem pojmem „fan-made koncept” myslel - pokud teda nežiješ ve vzdálené galaxii, kde se tímto běžně označují blogové články.Paturatapaturata7591    13.2.2013 23:16 Paturata

Já tvoje omluvy nevyžaduju. Jen se snažím konstatovat, že v tomhle použití je naprosto zřetelné, co jsem pojmem „fan-made koncept” myslel - pokud teda nežiješ ve vzdálené galaxii, kde se tímto běžně označují blogové články.

Mikovec   1x   Nech si svou trapnou ironii, jedna věc je přijmout svou chybu, druhá je odpustit. Lidem jako ty se po druhé neomlouvám. -_-Mikovecmikovec7529    13.2.2013 22:57 Mikovec

Nech si svou trapnou ironii, jedna věc je přijmout svou chybu, druhá je odpustit. Lidem jako ty se po druhé neomlouvám. -_-

Paturata    Dobře, příště raději napíšu „ten fanouškovsky vytvořený obrázek, který se v tomto blogovém článku na zing. cz nachází, zobrazující jednu z možných podob nového PlayStationu”. ;-)Paturatapaturata7591    13.2.2013 22:43 Paturata

Dobře, příště raději napíšu „ten fanouškovsky vytvořený obrázek, který se v tomto blogovém článku na zing. cz nachází, zobrazující jednu z možných podob nového PlayStationu”. ;-)

Mikovec    Ano, za to se rozhodně omlouvám. Doporučuji vyjadřovat se poněkud jasněji . )Mikovecmikovec7529    13.2.2013 19:55 Mikovec

Ano, za to se rozhodně omlouvám. Doporučuji vyjadřovat se poněkud jasněji . )

Alex6565    Paturata: Tak potom jsem tě aji já špatně pochopil, a myslím že jsme nebyli jediníAlex6565alex656510787    13.2.2013 19:50 Alex6565

Paturata: Tak potom jsem tě aji já špatně pochopil, a myslím že jsme nebyli jediní

Paturata    Mikovec: Cože? Já mluvím o tom obrázku, píšu FAN-MADE KONCEPT, jakože tady TOHLE [ odkaz ] , profíku. O článku nepadlo ani slovo.Paturatapaturata7591    13.2.2013 18:42 Paturata

Mikovec: Cože? Já mluvím o tom obrázku, píšu FAN-MADE KONCEPT, jakože tady TOHLE [ odkaz ] , profíku. O článku nepadlo ani slovo.

Mikovec   2x   Patura: Bych chtěl vidět tvůj článek, profíku.Mikovecmikovec7529    13.2.2013 14:20 Mikovec

Patura: Bych chtěl vidět tvůj článek, profíku.

pajli    Dobrý je pravda ale já se těším na Crysis 3 :Dpajlipajli7608    13.2.2013 11:04 pajli

Dobrý je pravda ale já se těším na Crysis 3 :D

Alex6565   3x   Já vím je to až moc, ale když píšu o věcech na které se těším, nějak raději zapomínám na to co by se mohlo pokazit, což je určitě chyba. Alespoň se ještě můžu hodně zlepšovat.Alex6565alex656510787    2.2.2013 08:52 Alex6565

Já vím je to až moc, ale když píšu o věcech na které se těším, nějak raději zapomínám na to co by se mohlo pokazit, což je určitě chyba. Alespoň se ještě můžu hodně zlepšovat.

SAMES   2x   ach...klasicky fan-made...ziadna kritika...ale inak fajn :thumbup:SAMESsames13892    1.2.2013 16:52 SAMES

ach...klasicky fan-made...ziadna kritika...ale inak fajn :thumbup:

Paturata    Ten fan-made koncept je pěkně hnusnej, jen co je pravda. :DPaturatapaturata7591    1.2.2013 15:30 Paturata

Ten fan-made koncept je pěkně hnusnej, jen co je pravda. :D

O autorovi blogu

Alex6565
Alex6565
Muž, 23 let, Zlín

Právě hraji:  XCOM: Enemy Unknow, TES 5: Skyrim

Jsem normální kluk co si občas rád něco zahraje. Nejradši mám RPG a sportovní hry, ale občas i nějaké to FPSko si zaharaji celkem rád. Jinak mně baví celkem všechno od hudby po sport. Poslední dobou se závodně věnuji florbalu.

Hry hodnotím podle toho jak mě baví a zaujmou. Rád si do přátel přidám každého, kdo bude mít zájem.

Moje nejoblíbenější hry jsou momentálně akční FPS, popřípadě nějaké ty akční arkády. Ačkoliv tomu tak nebylo vždycky, poslední dobou mě baví série CoD, je fajn přijít po náročném dni domů a jen tak bezhlavě si jít zastřílet, do toho prožít nějakej ten zajímavej příběh a totálně vypnout, navíc MP je opravdu parádní, takže se rád vracím znovu a znovu - stále mě baví čtvrtý díl, který si rád procházím pořád dokola, znám to sice už naspamět, ale pořád je to zábava. Hodně se mi zamlouvá i Black Ops 2 a MW3. Zatímco Ghosts jednoznačně zklamání. Rozhodně se těším až vyzkouším nový Advanced Warfare.

Stejně jako CoD mě chytl i Battlefield, ale ten hraju už od 2 dílu, s tím, že se nově chystám na 4 a potom popřípadě i na Hardline, který nevypadá vůbec špatně. Nově mě zaujal i Titanfall, který si musím vyzkoušet a trochu srdcovkou se stalo Watch Dogs.

Další srdeční záležitostí je série Metro, oba díly jsou prostě parádní a pořád je co zkoumat, doufám, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

Z dalších oblíbených her jmenuju starší Assasiny, těm novým opravdu moc neholduje, ikdyž Rogue mě pomalu nahlodává. RPG jako takové moc nemusím, přesto série Mass Effect mě dostala a v neposlední řadě sportovní tituly jako FIFA či NHL.

Poslední dobou mě hrozně baví post-apokalypické hry, hlavně jejich atmosféra je něco úžasného.

Založit herní BLOG