Uživatel nepřihlášen
GAMES21c.
RSS kanál blogu
Píše: Alex6565 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GAMES21c.

Resistance 3, návrat chiméry

Pondělí 24.12.2012 10:55 - Autor: Alex6565
To se mi líbí

Resistance 3, návrat chiméryTento vánoční čas, čas klidu a míru, bych pro vás rád zpestřil mojí oblíbenou FPS střílečkou. Resistance 3 je titul čistě pro Playstation 3 a také jeden z hlavních důvodů proč jsem si ji koupil. Hra od studia Insomniac  Games, které je známe hlavně díky sérii Ratchet & Clank, je již třetím dílem série. Původní Resistance: Fall of man se setkalo s příznivými ohlasy a tak bylo jen otázkou času kdy vyjde další díl. Resistance 2 již takový úspěch neslavilo, hlavně díky potlačení některých prvků typických pro sérii. Resistance 3 se tak vrací a navazuje na první díl a přináší všechno na co jsou fanoušci série zvyklí.

Třetí díl Resistance začíná tam kde ten předchozí skončil. A je nutno podotknout že začíná zcela na novo. Hlavní hrdina dílů minulých Nathan Hale je zabit vámi, kvůli mimozemské viru chiméra, kterým se nakonec také nakazil. Vy, Joseph Capelli čelíte nelehkému úkolu a to je ochránit svou rodinu před mimozemským virem chiméra. Chiméra se již rozšířila do celého světa a Američané jsou poslední národ, který se jí snaží vzdorovat. Nakonec však budete muset svoji rodinu opustit a vydat se na strastiplnou pouť celými Spojenými Státy. Váš průvodce Dr. Malikov vás vede přímo do New Yorku a váš úkol není nic menšího než zachránit svět.

Hlavní předností Resistance 3 je hutná atmosféra, která vás do hry vtáhne a jen tak nepustí. Postapokalyptický svět je zde vyobrazenou s takovou přesností že občas máte pocit, jakoby  se za dveřmi vašeho pokoje měla skrývat armáda chimér a všechno ostatní byl jen sen. Skutečně budete se třást při každém zařvání vašich nepřátel, někdy na mně Resistance 3 působilo i jako slušný horror. Všechno je navíc doplněné místy  poměrně strašidelnými lokacemi, u některých vám opravdu bude tuhnout krev v žilách. Například opuštěné doly, temná a opuštěná vesnička , vězení plné krvežíznivých vrahů,to vše vylepšuje zážitek ze hry a občas ve vás vyvolá i pocit strachu.


Resistance 3 je tak atmosférickou střílečkou, která se ale od dnešních FPS značně odlišuje. Hra si ponechala to nejlepší ze starých pecek a snaží se je doplnit hezky vypadající grafikou. Můžete se tak rozloučit s autohealem, v resistance se hraje jen na lékárničky. Těch je naštěstí dost, padají vám z nepřátel nebo jsou k nalezení v různých skrytých domech a na dalších místech. Absence autohealu mě tak donutila se zamyslet, jestli tento prvek není pro dnešní hry spíše na škodu, jedno je jisté autoheal moderní FPS nehorázně zlehčil, jestli je to špatně nechám na vás.

Další věcí která zůstala zachována z dob dávno minulých je počet zbraní které máte k dispozici. Dnes se hraje na realističnost a tak ve většině her máte k dispozici primární a sekundární zbraň. V resistence je tomu zcela jinak, v podstatě zde platí, čím víc zbraní máte tím jste větší borec. Hra vám dá celkem 10 různých zbraní, které vám zůstanou po většinu hry a můžete si mezi nimi vybírat jak jen se vám zlíbí. Navíc všechny kousky mají něco do sebe, dostane se vám tak do rukou chimerská útočná puška, odstřelovačka, zbraň co střílí přes zeď nebo cryogun – ten na dočasnou dobu zmrazí váš cíl, potom je možné ho zcela jednoduše zabít.


Navíc každá zbraň má dva druhy střelby, což umožňuje ještě větší variabilitu boje a vám dá do rukou další eso proti chimérám. Například si tak můžete označit cíl a kulky už ho neminou, vytvořit menší černou díru nebo vystřelit na nepřítele a potom nechat náboj vybouchnout. Na některých zbraních je druhý mod střelby granátomet, který se proti záplavě vašich nepřátel bude hodit častěji, než vám bude milé. Také musím zmínit levelování zbraní. Každá zbraň, kromě kladiva, má tři levely. Ty získáváte používáním právě té zbraně kterou chcete vylepšit, při vyšším levelu se zvýši poškození napáchané vaší zbraní, dostřel, nebo počet nábojů které vystřelí. Je vidět že tvůrci si s vaším arsenálem skutečné vyhráli a věnovali mu pozornost, jaká se vidí málokdy. A za to jim tleskám.


Samotná hratelnost je na výborné úrovni, hra je svižná a nedá se říct že  by jste se nudili snad jedinou minutu. Chvíle nabité akce, střídají chvíle odpočinku v nějakém temném sklepě nebo prozkoumávání určitých lokací. A aby nebyla hra tak jednotvárná tvůrci  vám ji zpestřili jízdou ve vlaku, kde likvidujete příchozí nepřátele, nebo souboji ve vězeňské aréně.

A pokud máte chuť pořádně prozkoumat všechny místa kde se objevíte, jsou tu pro vás připravené různé zápisky a dopisy obyvatelů, kteří zde žili a pravděpodobně i  zemřeli. Sice takovéto sbírání dopisů obsahuje každá druhá hra, ale v Resistance jsou opravdu dobře zpracované a ještě zhutní atmosféru celé hry.


Umělá inteligence hře také přidává na uvěřitelnosti, tedy alespoň AI vašich nepřátel. Ti se chovají tak jak mají, obyčejní vojácí se snaží dostat vás přesně mířenými salvami, zatímco další skupina se vám snaží dostat do zad. Snipeři se drží v dáli a hlídají si každý váš krok a vyčkávají na vaši chybu, navíc jsou schopni se neuvěřitelně rychle přesouvat. Občas se na bojiště podívá i nějaká ta silnější chiméra, která vám pořádně zatopí. Samozřejmě to nikdy nefunguje na 100% a někdy se stanete svědky poměrně vtipných momentů. Ale jako celek jsou nepřátelé obtížnou překážkou, taktizují, zatímco jedna část nepřátel na vás útočí čelně, druhá se vám snaží dostat do zad. Zvlášť na těžší obtížnost je občas těžké překonat určité úseky. Když už jsme u té obtížnosti jsou celkem 4 – casual, normal, hard a superhuman. Já jsem hru dohrál na první tři úrovně, superhuman jsem zatím nepokořil.

AI vašich spolubojovníků je naproti tomu otřesná. Ti působí spíše jako ozdoba ve hře a také se tak chovají. Nechají do sebe střílet, aniž by se jakkoliv kryli a sami jen těžko někoho zabijí. Někdy si tak říkáte, jak to ti lidi mohli vůbec přežít? Jejich jednou výhodou je nesmrtelnost.


Co se grafiky týče tak ta patří k lepšímu průměru. Všechny lokace jsou velmi pěkné, ale při detailnějším pohledu na některé textury jste rádi že od televize sedíte 2 metry. Grafika se snaží působit stylem 50. Let a vypadá to celkem dobře. Vizuální kabátek ovšem ztrácí kouzlo v New Yorku, což je obrovská škoda, ten vypadá tak nějak nedotáhnutě, jako by tvůrci už neměli čas pohrát si se všemi detaily. Zato zvuky to je jedna báseň, děsivé řvaní chimér, zvuky doprovázející pohyb obrovských válečných strojů nebo zbraně. Všechno je skvěle vyladěné a vám dává pocit, že jste skutečnou součástí hry.

Nesmím zapomenout na multiplayer, který je také součástí hry. Ikdyž musím říct že mně tedy vůbec nechytnul, Resistance 3 má podle mě skvělý singleplayer, ale mulťák ten je zde spíše jen do počtu. Ze začátku nabízí trošku zábavy, ale chybí zde další motivace k hraní v podobě zajímavých modů nebo odměn. Multiplayer vám nabídne celkem 5 herních modů - Team Deathmatch, Chain Reaction, Deathmatch, Breach, a Capture the Flag. Myslím že není potřeba je moc představovat, většina z nich se nachází ve velkém množství FPS stříleček. Ještě bych dodal, že na jedné mapě může hrát 16 hráčů.

To co-op je už jiná káva, sice je pouze lokální, ale nabídne vám velkou porci zábavy s kamarády. Alespoň u mě to tak bylo. Hraje se na splitscreenu jak již bývá u podobných her zvykem a společně si tak můžete projít celou kampaň. Sice to trošku ničí hororovou atmosféru celé hry, ale to mi až tak nevadilo.


Tak to je Resistance 3, jeden z důvodů ke koupi konzole PS3, těch je sice o mnoho více, ale mně chytnul právě tento. Jedná se o skvělou hru, nabitou akcí se skvělou atmosférou. Oldschool prvky nabídnou zábavu jako za starých dobrých časů akorát v hezčí grafice. Celá hra je podpořena MP a zábavným co-opem. Pro mě je to prostě srdcovka.

Resistance 3 na PS3 Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Resistance 3
» Více o hře
Líbí se mi
  • Poutavý příběh
  • velký výběr zbraní
  • Absence autohealu
  • Chiméry
  • Co-op
Vadí mi
  • AI spolubojovníků
  • Nezáživný Multiplayer
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Resistance 3 na PS3Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Resistance 3 Screenshot ze hry Resistance 3 Screenshot ze hry Resistance 3 Screenshot ze hry Resistance 3 Screenshot ze hry Resistance 3 Screenshot ze hry Resistance 3 Screenshot ze hry Resistance 3 Screenshot ze hry Resistance 3
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Resistance 3, návrat chiméry
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Alex6565    Děkuju :)Alex6565alex656510787    2.6.2013 14:12 Alex6565

Děkuju :)

MORTHSIR    Dobra prace :thumbup:MORTHSIRmorthsir17268    2.6.2013 12:31 MORTHSIR

Dobra prace :thumbup:

Ctira.d    Trojka je bez pochyby nejlepší díl série. Celkem jí prospělo přidání určitých hororových prvků.Ctira.dctirad458    4.1.2013 14:29 Ctira.d

Trojka je bez pochyby nejlepší díl série. Celkem jí prospělo přidání určitých hororových prvků.

Alex6565    Ještě uvidím, přece jen letos pro mně vychází o něco zajímavější tituly jako The last of us, nový God of War, Metro: last light nebo nové GTA, a všechno v 1/2 roku, to bude zas vítr v peněžence.Alex6565alex656510787    1.1.2013 10:11 Alex6565

Ještě uvidím, přece jen letos pro mně vychází o něco zajímavější tituly jako The last of us, nový God of War, Metro: last light nebo nové GTA, a všechno v 1/2 roku, to bude zas vítr v peněžence.

Andrea   1x   Nevahej! 3dil spatny neni ale musim uznat ze Killzone 2 se mi libilo o neco vic!Andreaandrea14123    30.12.2012 14:01 Andrea

Nevahej! 3dil spatny neni ale musim uznat ze Killzone 2 se mi libilo o neco vic!

Alex6565    Killzone 3 jsem hrál akorát demo, a pořád váhám jestli si to pořídím a nebo neAlex6565alex656510787    30.12.2012 12:40 Alex6565

Killzone 3 jsem hrál akorát demo, a pořád váhám jestli si to pořídím a nebo ne

Karui    Taky jsem to prošel , hodně dobrá hra (PS 3 exkluzivka zase zabodovala) i když mě ze stříleček více natchl Killzone 3 'Karuikarui15521    29.12.2012 22:30 Karui

Taky jsem to prošel , hodně dobrá hra (PS 3 exkluzivka zase zabodovala) i když mě ze stříleček více natchl Killzone 3 '

pajli    Moc pěkná recenze:)pajlipajli7608    28.12.2012 15:12 pajli

Moc pěkná recenze:)

ChiLLi_Master    Pěkné :thumbup:ChiLLi_Masterchilli_master4260    28.12.2012 12:41 ChiLLi_Master

Pěkné :thumbup:

Alex6565    Andrea opět děkuju za laskavá slova :)Alex6565alex656510787    28.12.2012 12:21 Alex6565

Andrea opět děkuju za laskavá slova :)

Andrea   1x   Alex6565 nepodcenuj se! Clanek se cetl moc dobre! Jen tak dal. .Andreaandrea14123    28.12.2012 10:38 Andrea

Alex6565 nepodcenuj se! Clanek se cetl moc dobre! Jen tak dal. .

Alex6565   3x   ronaldus - :D ano to máš pravdu, shorty je pro mně ten největší vzor, ale jeho kvality nejspíš nikdy nedosáhnu :-(
Andrea - děkuji :)
Alex6565alex656510787
    25.12.2012 08:30
Alex6565

ronaldus - :D ano to máš pravdu, shorty je pro mně ten největší vzor, ale jeho kvality nejspíš nikdy nedosáhnu :-(
Andrea - děkuji :)

Andrea    Moc pekne a co se tyka hry tak z hodnocenim souhlasim. :thumbup:Andreaandrea14123    24.12.2012 23:14 Andrea

Moc pekne a co se tyka hry tak z hodnocenim souhlasim. :thumbup:

Ronaldus7   2x   Pěkně napsaný článek. (Ale na shortymaxe nemáš...) :-DRonaldus7ronaldus75273    24.12.2012 20:33 Ronaldus7

Pěkně napsaný článek. (Ale na shortymaxe nemáš...) :-D

O autorovi blogu

Alex6565
Alex6565
Muž, 23 let, Zlín

Právě hraji:  XCOM: Enemy Unknow, TES 5: Skyrim

Jsem normální kluk co si občas rád něco zahraje. Nejradši mám RPG a sportovní hry, ale občas i nějaké to FPSko si zaharaji celkem rád. Jinak mně baví celkem všechno od hudby po sport. Poslední dobou se závodně věnuji florbalu.

Hry hodnotím podle toho jak mě baví a zaujmou. Rád si do přátel přidám každého, kdo bude mít zájem.

Moje nejoblíbenější hry jsou momentálně akční FPS, popřípadě nějaké ty akční arkády. Ačkoliv tomu tak nebylo vždycky, poslední dobou mě baví série CoD, je fajn přijít po náročném dni domů a jen tak bezhlavě si jít zastřílet, do toho prožít nějakej ten zajímavej příběh a totálně vypnout, navíc MP je opravdu parádní, takže se rád vracím znovu a znovu - stále mě baví čtvrtý díl, který si rád procházím pořád dokola, znám to sice už naspamět, ale pořád je to zábava. Hodně se mi zamlouvá i Black Ops 2 a MW3. Zatímco Ghosts jednoznačně zklamání. Rozhodně se těším až vyzkouším nový Advanced Warfare.

Stejně jako CoD mě chytl i Battlefield, ale ten hraju už od 2 dílu, s tím, že se nově chystám na 4 a potom popřípadě i na Hardline, který nevypadá vůbec špatně. Nově mě zaujal i Titanfall, který si musím vyzkoušet a trochu srdcovkou se stalo Watch Dogs.

Další srdeční záležitostí je série Metro, oba díly jsou prostě parádní a pořád je co zkoumat, doufám, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

Z dalších oblíbených her jmenuju starší Assasiny, těm novým opravdu moc neholduje, ikdyž Rogue mě pomalu nahlodává. RPG jako takové moc nemusím, přesto série Mass Effect mě dostala a v neposlední řadě sportovní tituly jako FIFA či NHL.

Poslední dobou mě hrozně baví post-apokalypické hry, hlavně jejich atmosféra je něco úžasného.

Založit herní BLOG